]

Zajęcia darmowe


Pracownie Instytutu Architektury są otwarte codziennie. Wszyscy nasi uczniowie mogą bezpłatnie korzystać z następujących zajęć darmowych:

W pierwszym semestrze zajęć (od początku roku akademickiego) SYMULACJE EGZAMINÓW  WSTĘPNYCH odbywają się trzy razy w tygodniu. Od początku marca do końca kwietnia są codziennie.
Każdego roku w maju rozpoczyna się intensywny maraton przedegzaminacyjny – codziennie robimy cztery tematy pracując po 8-10 godzin.
Dodatkowo organizujemy wyjazd na Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej lub Warszawskiej – na miejscu zapewniamy przegląd i korektę prac rysunkowych pod kątem egzaminów wstępnych.
Dzięki temu udaje się naszym uczniom osiągnąć niezwykle wysoki poziom rysunków co przekłada się na bardzo dobre wyniki egzaminów wstępnych.

Zajęcia rozpoczynamy zawsze we wrześniu. Wykłady odbywają się w soboty lub niedziele
w godzinach od 13:00 do 16:00 oraz od 16:00 do 19:00.
Ćwiczenia są jednolite programowo z zagadnieniami poruszanymi na maturze. Przygotowujemy Państwa również kompleksowo do egzaminu wstępnego z historii sztuki na studia wyższe.

W programie kursu:

- pokazy multimedialne

- wykłady teoretyczne

- testy maturalne

- egzaminy próbne

Zapewniamy Państwu wszystkie materiały merytoryczne – podręczniki oraz albumy również w formie elektronicznej.

Zajęcia z modelowania to przede wszystkim budowa skomplikowanych form przestrzennych. Ćwiczenia te zalecamy głównie osobom zdającym na ARCHITEKTURĘ oraz WZORNICTWO PRZEMYSŁOWE.  Modele wykonujemy na fakultetach przez cały rok akademicki w piątki, soboty oraz niedziele. Warsztaty często wspieramy dodatkowymi ćwiczeniami projektowymi w pracowni multimedialnej.

Na tych fakultetach rozwiązujemy rysunkowe zadania z geometrii przestrzennej. Polecamy je przede wszystkim osobom uczęszczającym na kurs minimum 4 miesiące.

Na tych fakultetach zajmujemy się przede wszystkim tematyką architektury nowoczesnej oraz koncepcyjnej.  Wszystkie wizualizacje tworzymy odręcznie w technikach szybkich. Polecamy wszystkim, nawet początkującym!

Studium postaci to zajęcia praktyczne z realnym modelem lub modelką. Takie darmowe spotkania odbywają się regularnie trzy razy w tygodniu.

Wykłady prowadzimy w weekendy (od września do marca). Podczas ćwiczeń zapewniamy Państwu podręczniki oraz albumy. Zajęcia niezbędne dla kandydatów na ASP!!!

Na tych zajęciach rysujemy wszelkiego rodzaju maszyny, samochody współczesne, historyczne oraz koncepty futurystyczne.  Oferta jest bardzo atrakcyjna pod względem merytorycznym, dlatego też liczba miejsc na tych fakultetach co roku jest ograniczona.  Techniki rysunkowe : aerografy, cienkopis, akwarela i flamaster. Najlepsi rysownicy samochodów co roku wyjeżdżają  na darmowe tygodniowe praktyki zagraniczne do renomowanych biur designerskich, z którymi współpracujemy zawodowo. W tym roku praktyki w MONACHIUM (sierpień 2012r)!!!

Na tych zajęciach zajmujemy się projektowaniem cyfrowym, modelowaniem 3D oraz szeroko pojętą grafiką komputerową. Zajęcia prowadzone są w pracowni multimedialnej w Rzeszowie na ul. Kopisto 4. W wyposażeniu posiadamy rzutniki HD oraz tablety Cintiq 24HD. Do dyspozycji macie Państwo również w pełni profesjonalne lustrzanki cyfrowe Nikon D3S oraz Nikon D800.

Zajęcia specjalistyczne z akwareli prowadzimy trzy razy w tygodniu. Tą formę fakultetów polecamy szczególnie kandydatom na Architekturę, Architekturę Krajobrazu, Architekturę Wnętrz oraz Wzornictwo Przemysłowe.