Gallery not found. Please check your settings.]

Barcelona 2012

HISZPANIA 2012 plener rysunku oraz technik designerskich

STRASBOURG – CARCASSONNE – FIGUERES – BARCELONA – COSTA BRAVA – NICEA – MONACO – WERONA

 

TERMIN: 17 lipca – 30 lipca 2012

 


PROGRAM:

DZIEŃ 1 – Wyjazd z Rzeszowa, przejazd przez Polskę, Czechy i Niemcy

DZIEŃ 2 – Przyjazd do STRASBOURGA – miasta, którego centrum wpisane zostało na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jego centrum znajduje się na swego rodzaju wyspie, otoczonej ze wszystkich stron kanałami, wypełnione zabytkowymi, monumentalnymi budowlami, zbudowanymi z charakterystycznego dla tego regionu czerwonego piaskowca, z czego najbardziej znana jest katedra Notre Dame. W dzisiejszych czasach zdominowany przez urzędy Parlamentu Europejskiego. W trakcie zwiedzania obiad. Wieczorem wyjazd w stronę Hiszpanii.

DZIEŃ 3 – W godzinach porannych przyjazd do CARCASSONNE, którego zabytkowa architektura stanowi największy w Europie średniowieczny kompleks urbanistyczny. Fortecę tworzą fortyfikacje – podwójny pierścień wałów obronnych i 53 wieże. Obwód wewnętrzny wznieśli Wizygoci w VI wieku, natomiast zewnętrzny powstał w połowie XIII wieku. Wewnątrz murów znajduje się czworoboczny zamek obronny z XII wieku i romańsko – gotycki kościół St. Nazaire. Po ok. 1,5 godzinnym spacerze przejazd do Hiszpanii, do FIGUERES – katalońskiego miasteczka, w którym znajduje się Muzeum Salvadora Dali. Przejazd na obiadokolację i nocleg do aglomeracji Barcelony.

DZIEŃ 4 – Śniadanie, pobyt w BARCELONIE: Dzielnica Gotycka z Katedrą Św. Eulalii, Placa de Catalunya, Rambla, Pomnik Kolumba, Muzeum Picassa, dzieła architektoniczne A. Gaudiego: kościół Sagrada Familia, Casa Mila, Casa Batllo i Park Guell; wieczorem uczestnictwo w pokazie: woda – światło – dźwięk; obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5 – Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do centrum BARCELONY, pobyt w mieście. Wieczorem przejazd na wybrzeże, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6 – 11 – Pobyt na COSTA BRAVA. Śniadania i obiadokolacje. W trakcie pobytu wycieczki do:

- BARCELONA, MONTSSERRAT – święta góra Katalończyków z wieczną benedyktyńska bazyliką z XVI wieku, a w niej otoczony szczególnym kultem posąg Czarnej Madonny

- BLANES (Pina Rosa i Mar i Mutra – ogrody botaniczne, w których znajdyje się ponad 4000 różnych gatunków roślin; Vescomtes de Cabrera – pałac wybudowany przy kościele, budynki oddzielone od siebie w 1319 r., XV w. dzwonnica i freski; ruiny zamku Sant Joan i pochodząca z XVI w. wieża widokowa)

- LLORET DE MAR (gotycki kościół z początku XV w. z kolorowymi dachówkami, ufortyfikowany, prywatny zamek z 1929 r., pomnik sardany, cmentarz z nagrobkami w stylu katalońskiej secesji, pomnik żony rybaka, ogrody św. Klotyldy)

- TOSSA (miasteczko z jedną z najpopularniejszych w Hiszpanii, średniowiecznych starówek i fortyfikacji obronnych z XII w.)

DZIEŃ 12 – Wykwaterowanie, wczesne śniadanie, wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez LAZUROWE WYBRZEŻE:

- CANNES (Pałac Festiwalowy, Promenada La Croissette, port); przejazd Promenadą Anglików wzdłuż Zatoki Aniołów

- NICEA przejazd przez reprezentacyjne centrum, zwiedzanie starej części miasta, obiad, dalszy przejazd malowniczą drogą Moyenne Cornische do MONACO

- MONACO – przejazd wzdłuż portu MONTE CARLO, ze słynnym kasynem.
Nocny przejazd przez Włochy.

DZIEŃ 13 – Przejazd do WERONY zwiedzanie miasta: słynny balkon Julii, Katedra, Zamek Castelvecchio, Teatr rzymski z I wieku p.n.e., Piazza della Ragione. Wieczorem wyjazd w stronę Polski. Nocny tranzyt przez Włochy i Austrię.

DZIEŃ 14 – Przejazd przez Czechy i Polskę. Powrót do Rzeszowa w godzinach wieczornych.


cena: 1300 złotych + 290 euro

CENA ZAWIERA:
- transport autokarem (klimatyzacja,WC, barek, video, 2 kierowców)
- noclegi w hotelach
- opieka pilota na całej trasie
- wyżywienie wg programu: śniadania i obiadokolacje w Hiszpanii oraz dwa obiady w trakcie drogi
- ubezpieczenie NW i KL
- opiekę prowadzących zajęcia rysunku: dwóch profesorów uczelni wyższych oraz dwóch asystentów
- 14 dniowe zgrupowanie rysunkowe przygotowujące do pleneru w dniach od 1 do 15 lipca (70 godzin zegarowych rysunku) – dla osób chętnych.